Linie montażowe dla większego zysku

Nasza firma – na podstawie dostarczonych nam przez inwestora danych – planuje, projektuje, a następnie montuje linie montażowe, których głównym celem jest umożliwienie uzyskania maksymalnych zysków, przy jednoczesnym zminimalizowaniu pracy własnej. O jakich danych mowa?

Do zaprojektowania linii montażowych potrzebujemy informacji o rodzaju produktu, technologii jego montażu, a także dodatkowych wymagań, czy szczegółów niezbędnych przy konkretnej branży – na podstawie skompletowanych danych jesteśmy gotowi rozpocząć pracę nad liniami montażowymi.

Proponowane przez nas kompletne linie montażowe mogą być zintegrowane z automatycznymi magazynami, stanowiskami, pojazdami transportowymi, czy zautomatyzowanymi systemami załadowczymi i rozładowczymi. Zapraszamy!

Składowe linii montażowej

Składowe linii montażowej są ściśle zależne od tego, w jakim celu zostały stworzone – można jednak wyodrębnić podstawowe jednostki, z których składa się cykl montażowy. Mowa o:

  • transporterze;
  • robotach przemysłowych;
  • manipulatorach przemysłowych;
  • maszynach dodatkowych, tzw. wspomagających.

Pieczę nad całą linią i stacjami montażowymi trzyma centralna jednostka sterująca, ówcześnie zaprogramowana w taki sposób, aby bezkolizyjnie i sprawnie wykonywać szereg prac. Na linię mogą składać się także stanowiska lub całe zespoły stanowisk ręcznych, które – tak jak w przypadku składowych zrobotyzowanych – są ustawione według ściśle określonej kolejności, aby cała operacja wykonywanego procesu technologicznego przebiegała prawidłowo.

Zalety linii montażowej

Do głównych zalet linii montażowej należy przede wszystkim znacząca poprawa efektywności procesu produkcyjnego, a co za tym idzie wzrost zysków całego przedsiębiorstwa. To zaś – w połączeniu z pracą zatrudnionych specjalistów – daje oczekiwany efekt, którym jest widoczna optymalizacja pracy i większa wydajność podzespołów.

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach i usługach?

Zapisz się do newslettera