Toczenie gwarantujące większą wydajność pracy

Zapewniamy toczenie gwarantujące większą wydajność pracy i zapewniające możliwość niezliczonej powtarzalności obrabianych przedmiotów – to proces, w którym przy wykorzystaniu urządzeń sterowanych numerycznie jesteśmy gotowi uzyskać precyzyjne wykończenie krawędzi bez obaw o obróbkę niepasującego elementu.

Proces toczenia – obok frezowania i szlifowania – jesteśmy gotowi wykonać dzięki przeprowadzonej robotyzacji procesów obróbczych metalu zapewniającej szybszą i łatwiejszą pracę przy codziennym wykonywaniu obowiązków. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór obrabiarek konwencjonalnych oraz numerycznych – zapraszamy !

Na czym polega toczenie ?

Ta technika obróbki wiórowej polega na wprawieniu metalu w ruch obrotowy – przy jednoczesnym działaniu noża tokarskiego, który przesuwany w sposób liniowy skrawa materiał i nadaje elementowi oczekiwany kształt i rozmiar. Korzystamy tylko z w pełni zautomatyzowanej tokarki, która działa pod ścisłą kontrolą systemu komputerowego – dzięki temu nie tylko jesteśmy gotowi zapewnić bezpieczeństwo użytkowania sprzętu, ale także zagwarantować naszym Klientom, że uzyskana seryjność elementów będzie identyczna i pozbawiona jakichkolwiek niedociągnięć.

Ponadto proces obróbki skrawaniem techniką toczenia zapewnia możliwość uzyskania elementów o niestandardowych i wymagających kształtach, takich jak m.in.: kule, wałki, czy bryły. Znacząco wpływ ma na to system bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej i posuwu, a także precyzyjne działanie oraz skomplikowana kinematyka – w głównej mierze oparta na: uchylnych głowicach narzędziowych, uchylnych i obrotowych stołach, a także systemu obróbki pięcioosiowej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy – zaufali nam Klienci indywidualni i przedsiębiorcy nie tylko z Polski, ale i z m.in.: Niemiec, Danii, czy Francji.

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach i usługach?

Zapisz się do newslettera